NEOFICIÁLNÍ a tedy nezávislá stránka k tématu: Řád svatého Lazara - OSLJ

Soukromá webová stránka k informaÄŤnímu úÄŤelu

připravená Mikulášem Krejčíkem z Radimovic, bývalým OLJ

english deutsch fran�ais espanol �esk�

Veřejný fórum www.atavis-et-armis.info

Budťe srdečně vitání ve veřejném foru, v kterém se mohou sdilet členové, přatelé a zájemci o Řád svatého Lazara. Je to vůbec první forum tohoto druhu v dějinách Řádu(!). Přeji si, aby bylo bohatě využiváno. Jen, pokud se ho zúčastní hodně osob, bude mít smysl. Autoři i moderátoři jsou stále vítáni.

Login Registrovat

Přehled fórum -> Česká republika

Thema: Pozvání

mikulas papsal/á dne 17.09.2010 04:44

Tady mohli byste psat přispěvky v souvislostí dejiny Řádu v České republice.

JanPospisil papsal/á dne 21.01.2014 02:20

Dobrý den,

pane Krejčíku, jsem uchazečem o členství v řádu, je mi jasné, že tam kde je Gregorius III. tam je autentický tradiční řád svatého Lazara.

Není mi jasné, proč už nejste křesťan, jak jste psal, že jste své odstoupení od křesťanské víry oficiálně oznámil plzeňskému biskupovi. Jaké náboženství nyní vyznáváte? A jste i nadále členem řádu?

Díky za odpověď,
Jan Josef
ingjanpospisil@gmail.com

mikulas papsal/á dne 21.01.2014 11:09

Dobrý den,

zde je všechno napsáno. Musite to jenom číst...

JanPospisil papsal/á dne 21.01.2014 11:59

Dobrý den,

čtu a jde mi z toho hlava kolem.Říkáte tedy, že v Plzeňské komendě je alespoň jeden bývalý estébák. OK. Je možné, že se obrátil a vyzpovídal ze svých hříchů? V každém případě ten \"monstrproces\" musel být pro vás velice stresující.Říkáte, že už nejste křesťan (oficiální vystoupení z církve římsko-katolické) a tím automaticky přestáváte být členem. Zároveň říkáte, že i lidé z jiných náboženství (například Dalajláma) jsou členy. Tam směřovala moje otázka.

Nejste-li křesťan, jste snad mohamedán, hinduista, nebo máte vlastní náboženství?Jsem Pražák, tedy se ucházím o členství v Pražské komendě. V Praze jsem se na řádovém dnu setkal s jistým mladým mužem, který odešel od Plzeňské komendy (uvedl osobní důvody) a přihlásil se ke členství v Pražské komendě. Můžete mi říci váš názor na odchod tohoto mladého muže do Prahy? Neměl v podstatě stejné důvody jako vy?Čtení je dobrá věc, ale osobní setkání má své výhody. Myslím že vyznáváme stejné morální zásady. Rád bych se s vámi setkal osobně. Jsem důchodce (sice zdravotní omezení) a jsem ochoten za vámi cestovat kdykoli. Plzeň není daleko. S biskupem Plzeňským jsem hovořil osobně vloni na Ekumenické lesní škole (=každoroční seminář křesťanských skautských vůdců u Saleziánů v Kobylisích). Jde mi pouze o přátelské setkání a osobní duchovní růst. Když se ptám lidí v řádu na citlivá témata, nedostávám odpovědi.Duchem jste stále lazarián, proto vás bratrsky zdravím a přeji požehnaný den,

Jan Josef

ingjanpospisil@gmail.com


mikulas papsal/á dne 22.01.2014 22:06

Šťastný je ten, kdo umí číst. Dokonce i šťastnější, ale kdo může ještě myslet. Na osobní setkání nemám zájem.

[<<] [<] stránka 1 od 1 [>] [>>]

Odpověďy

Prosím příhlasit se s učelem odpovídat

Poslední aktualizace dne 14.12.2017

Tato stránka byla staĹľena za 0.0042 vteřiny.

Bookmark Buttons


Bookmark: Del.icio.us Bookmark: Facebook Bookmark: Google Bookmark: Yahoo